Zielony Autobus Antyatomowy

Zielony Autobus - relacja Elżbiety Śliwowskiej

Energetyka to nasza wspólna sprawa - relacja z podróży Zielonego, antyatomowego autobusu do Brukseli, 9 - 13 lipiec 2013r.

Czytaj więcej...

Relacje medialne nt. Zielonego Autobusu Antytomowego

Media szeroko opisywały przejazd 25 aktywistek i aktywistów z 6 krajów Zielonym Autobusem: wspólną inicjatywą Zielonego Instytutu, Fundacji im. Heinricha Boella i Zielonej Fundacji Europejskiej.

Czytaj więcej...

Zielony autobus antyatomowy dotarł do Brukseli

Zielony autobus antyatomowy, inicjatywa Fundacji Zielony Instytut, Fundacji im. Heinricha Boella i Green European Fundation dotarł do Brukseli.

W spotkaniu ze współprzewodniczącą grupy Zieloni/Wolny Sojusz Europejski, Rebeccą Harms w Parlamencie Europejskim uczestniczyli aktywiści, politycy i polityczki z 6 krajów: Polski, Litwy, Łotwy, Estoni, Rosji i Białorusi.

Czytaj więcej...

Zielony, Europejski Autobus Anty-Atomowy: Warszawa - Berlin - Bruksela

Zielony Instytut jest głównym organizatorem Zielonego, Europejskiego Autobusu Anty-atomowego, który już 9 lipca wyruszy z Warszawy do Berlina, a następnie do Brukseli. Na jego pokładzie znajdą się osoby z 6 krajów: Polski, Białorusi, Estonii, Kaliningradu, Litwy oraz Łotwy, reprezentujące Partie Zielonych, Zielone Think-Tanki, Zielone Młodzieżówki oraz anty-atomowe/ekologiczne organizacje pozarządowe.

Czytaj więcej...

Koordynatorka projektu

Iwona BojadżijewaIwona Bojadżijewa

socjolożka, tłumaczka, ekolożka. Współpracuje z Zielonym Instytutem, Polską Zieloną Siecią oraz z kilkoma wydawnictwami. Jest sekretarzą redakcji Zielonego Miasta i Koordynatorką Zielonego Autobusu Anty-Atomowego.

Grupa na facebooku