15.04: Wszystkie barwy WPR na bazarze "Forteca"

Zapraszamy na spotkanie z ekspertami do spraw żywności i rolnictwa ekologicznego "Wszystkie barwy Wspólnej Polityki Rolnej" podczas bazaru Forteca w dniu 15 kwietnia 2015 r. w godz. 11.00-14.00

Zielony Instytut jest jedną z organizacji biorących udział w międzynarodowym projekcie, „Wspólna Polityka Rolna dla społeczeństwa i środowiska” promującym wiedzę na ten temat w 7 krajach m.in. Niemczech, Bułgarii i na Węgrzech.

Polskie działania, realizowane pod tytułem: „Wszystkie barwy Wspólnej Polityki Rolnej – wieś dla miasta, miasto dla wsi” mają na celu promocję wiedzy na temat zreformowanej WPR. Adresatami działań są dwie grupy: rolnicy i doradcy rolniczy oraz mieszkańcy dużych miast, którzy są konsumentami wysokiej jakości żywności. Na spotkaniu z konsumentami i rolnikami chcemy przedstawić nową Wspólną Politykę Rolną na lata 2014-2020 ze szczególnym uwzględnieniem takich elementów jak:

korzyści dla rolników: płatności obszarowe i "zazielenienie", wsparcie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Programu rolno-środowiskowo-klimatycznego i działania: Rolnictwo ekologiczne oraz

nowe możliwości zbytu produktów: sprzedaż bezpośrednia, "bio" i "eko" bazary, system rolnictwa wspieranego społecznie.

Realizacja w Polsce

Wsparcie

Projekt (AGRI 2014-0114) realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich. Niniejsza strona odzwierciedla jedynie stanowisko jej autorów. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną na niej zawartość merytoryczną oraz za sposób wykorzystania publikowanych informacji.

Kontakt z koordynatorkami projektu

Dorota MeteraDorota Metera - członkini Rady Programowej Zielonego Instytutu. Absolwentka wydziału ogrodniczego SGGW, od 1999 koordynatorka projektów w Fundacji IUCN-Poland (Światowej Unii Ochrony Przyrody) w biurze w Warszawie i w Brukseli, pracowała w projektach Instytutu Badawczego Komisji Europejskiej IPTS w Sewilli (Hiszpania), Ministerstwa Rolnictwa, Zarządzania Środowiskiem i Rybołówstwa Królestwa Holandii, Fundacji Heinricha Bölla i Fundacji EURONATUR (Niemcy) oraz WWF, Światowego Funduszu na rzecz Przyrody. Zajmuje się problemami ochrony środowiska i przyrody w rolnictwie w kontekście integracji europejskiej i rozwoju obszarów wiejskich. Od ponad 20 lat interesuje się i profesjonalnie zajmuje rolnictwem ekologicznym.
Odpowiada za merytoryczną stronę projektu.

Beata MaciejewskaBeata Maciejewska - przewodnicząca Rady Fundatorów Zielonego Instytutu. Redaktorka naczelna magazynu "Zielone miasto". Edukatorka społeczna, (współ)autorka i redaktorka publikacji z dziedziny zrównoważonego rozwoju, róności, zielonej modernizacji, m.in. "Zielone miasto nowej generacji", "Zrównoważony rozwój metropolii Silesia", "Zielony Nowy Ład społeczny". Od 2013 roku na podstawie jej książki pt. "Polka Powiatowa i zielona modernizacja" realizowana jest ogólnopolska kampania na rzecz równoprawnego udziału kobiet w rozwoju lokalnym, objęta patronatem m.in. Pierwszej Damy RP, Anny Komorowskiej.
W projekcie odpowiada za wydawnictwa i promocję.